Ajurvédska diagnostika

Diagnostika prebieha bežným spôsobom ako v Indii tisíce rokov. Je to spôsob nazývaný astha-vidyá paríksha. Ide o diagnostiku podľa tepu, jazyka, očí, vzhľadu tváre, celkového vzhľadu človeka a jeho reakcií. Dôležitou súčasťou diagnostiky je zisťovanie konštitúcie a možnej nerovnováhy pacienta, pomocou dotazníka a akupresúrnych bodov. Diagnostikou sa zistí zdravotný stav, príčina chorôb a problémov. Vstupná konzultácia trvá približne hodinu. Na základe zistení bude odporučený konkrétny postup na podporu liečby Vašich zdravotných problémov. Postup môže zahŕňať vhodné terapie, dýchacie techniky, prírodné doplnky výživy, určenie vhodnej životosprávy, či návrh úpravy stravovania sa.


Ajurvédsku diagnostiku zabezpečujeme v spolupráci s Dr. Divya Chandra Kumar Vinodhini, ktorá aktuálne pôsobí v Bratislave na klinike RAJ zdravia.Dr. Divya Chandra Kumar Vinodhini


Lekárka ajurvédskej medicíny a chirurgie, absolventka University of Kerala, India. Lektorka terapie „Panchakarma“ v Ayur-Avani Ayurveda Hospital & Marma Institute v Udiyankulangara v Indii. Pracovala ako lekárka v GA Pharmacy v Neyyattinkara, ďalej ako lekárka a koordinátorka oddelenia ajurvédy v NIMS MEDICITY Keralam, India. Má 11-ročnú prax klinického konzultanta v Indii a počas posledných šiestich rokov predovšetkým v niektorých európskych mestách, najmä na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku. V našom centre poskytuje ajurvédsku diagnostiku a poradenstvo.

zdroj: Ajurvéda a diagnostika | RAJ zdravia – RAJ Zdravia