Masáže pre uvoľnenie a posilnenie tela a mysle

SiLa masáže ponúkajú individuálny prístup. Niekto potrebuje uvoľlniť chrbticu, niekto schudnúť, iný zase vylepšiť stav pokožky. každý sme jedninečný. Každý potrebuje jedinečnú masáž. Každému ju chceme dopriať. Preto pred masážou konzultujeme požiadavky a očakávania klienta a spolu sa dohodneme na tom, akú masáž zvolíme. V masáži kombinujeme rôzne techniky, aby sme docielili čo najlepší efekt. Môžete si u nás rezervovať 60 – 90 – 120min masáž.

Kombinujeme techniky a stále sa vzdelávame

Ľudské telo je komplexný organizmus a potrebuje regeneráciu. Existuje množstvo techník, s ktorými môžeme pracovať. Radi kombinujeme poznatky z rôznych druhov, aby mal klient jedinečný zážitok z masáže.

Olejová masáž
Úplný základ, ktorý je potrebné ovládať, aby sme mohli pracovať. Naučila nás ako pristupovať k ľudskému telu. Čo dokážeme s jednotlivými hmatmi dosiahnuť, kedy zatlačiť, kedy zahrievať, kedy jemne pohladkať. Celkovo masáž zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Ako najstaršia liečebná metóda má mimoriadny význam pri liečení, doliečovaní a tiež pri prevencii chorôb. Blahodárne pôsobí proti depresii, stresu, únave, posilňuje zdravie a zvyšuje celkovú odolnosť človeka.

Myofasciálne techniky sú druh masáže, ktorý sa sústredí predovšetkým na mäkké tkanivá nášho tela. Medzi tieto mäkké tkanivá patria svaly, koža, podkožie a fascie. lavným cieľom Myofasciálnych techník je obnovenie prirodzenej pohyblivosti a uvoľnenie chronicky skrátených partií, ktoré boli vytvorené a sú i naďalej udržované prežívaným fyzickým a emocionálnym stresom alebo prekonanou chorobou. Myofasciálna masáž nielen uvoľňuje a relaxuje tkanivá, ktoré sú stuhnuté a spôsobujú bolesť, ale hlavne usporadúva napätie v mäkkých tkanivách takým spôsobom, aby už ďalej nedochádzalo k tuhnutiu a preťažovaniu bolestivých častí tela.

Manuálna lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika, ktorá je zameraná na lymfatický systém kože a podkožia (tzv. povrchový miazgový systém). Ide o celkom odlišnú techniku oproti klasickej masáži, ktorá pôsobí na hlboké svalové vrstvy nášho tela. Lymfodrenáž je vhodná, keď sa zadržiava nadmerná voda v tele, pri opuchoch. Ponúka nám aj hmaty pre pomoc s celulitídou.

Maderoterapia alebo terapia drevom je druh masáže, ktorý vznikol v Kolumbii a spočíva v aplikácii špeciálnych valčekov vyrobených z prírodného dreva. Terapia je určená na odstránenie celulitídy, účinná je však aj pri odstraňovaní bolesti chrbtice a celkovej detoxikácii organizmu. 

Aromaterapia. Spolupracujeme so spoločnosťou BEWIT. Pracujeme aj s ich technikou Miracle Essential Therapy, pri ktorej vďaka kombinácii 8 esenciálnych olejov dostávame telo do rovnováhy tak, aby sa mohlo nastaviť na samoliečbu.

Reflexná masáž chrbta. Procedúra spočíva vo vytváraní tlaku na akupresúrne body určitých oblastí tela, čím dochádza k dráždeniu nervových zakončení a celkovému prekrveniu tela klienta.

Bankovanie je obľúbeným a veľmi účinným druhom masáže alebo terapie. Pomocou baniek môžeme pôsobiť na pokožku, krvný obeh, kĺby, svaly, tráviacu sústavu i nervový systém.

Moxovanie je súčasťou tradičnej čínskej medicíny, pričom sa využíva teplo a dym z liečivej palinovej moxy. Pomocou teplej moxy sa zahrievajú akupunktúrne body a tým sa stimulujú jednotlivé orgány. Prehrievaním a uvoľnením telo dostáva potrebnú energiu, vďaka ktorej sa lepšie vyrovnáva s chorobami a tiež im predchádza.